Jaki jest koszt transportu niskopodwoziowego?

Data wpisu: 21 listopad 2022r. • Autor wpisu: administrator

Firmy stojące przed koniecznością przewiezienia ładunków, których masa lub gabaryty przekraczają dopuszczalne przepisami prawa gabaryty, stoją przed koniecznością skorzystania z usług transportu niskopodwoziowego. Obecnie taką formę transportu można uznać za jedną z popularniejszych. Warto wobec tego wiedzieć, jaki jest koszt przewozu ładunków, które z uwagi na swoje rozmiary i/lub wagę nie są dopuszczone do jazdy w ruchu drogowym. Tymczasem cena transportu niskopodwoziowego nie jest jednolita i zależy od wielu czynników. Warto wobec tego wiedzieć, co wpływa na całkowity koszt transportu niskopodłogowego, by móc przygotować się na dodatkowe wydatki związane z koniecznością przewozu samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych lub rolniczych.


Jaki jest koszt transportu niskopodwoziowego?


Co wpływa na cenę transportu niskopodłogowego?


Cena transportu niskopodłogowego uzależniona jest od kilku czynników, jednak tym, na który zwraca się szczególną uwagę jest rodzaj załadunku. Z usług specjalistycznych firm przewozowych, świadczących usługi z zakresu transportu niskopodwoziowego korzysta się najczęściej na placach budowy, podczas przewozu maszyn budowlanych. Aby firma mogła świadczyć tego typu usługi, musi dysponować odpowiednimi pozwoleniami, a także spełniać szereg ściśle określonych norm.


Podczas transportu niskopodwoziowego konieczne jest uzyskanie niezbędnych pozwoleń, najczęściej składanych w formie ekspertyzy mostowej. Dodatkowo podczas planowania przewozu niskopodwoziowego firma musi zwrócić uwagę na zapewnienie możliwie jak najlepszych warunków przejazdu, podczas których możliwe będzie uniknięcie różnego rodzaju przeszkód, takich jak wysokie krawężniki, wiadukty czy ronda. To z kolei może wpłynąć na znaczące wydłużenie trasy przejazdu.Głównymi czynnikami, odpowiadającymi za cenę przewozu niskopodwoziowego są:


  • typ ładunku,
  • masa całkowita ładunku,
  • długość trasy.

Każdy typ ładunku wymaga zastosowania innych naczep niskopodłogowych, które spełniać muszą inne kryteria bezpieczeństwa. Właśnie dlatego podczas wyceny usługi tak ważną rolę odgrywają rodzaje ładunków. Obecnie transportem niskopodłogowym najczęściej przewożone są pojazdy wolnobieżne typu koparko-ładowarki, masywne maszyny budowlane a także pozostałe maszyny budowlane. Wybierając transport niskopodłogowy można zyskać gwarancję bezpieczeństwa przewożonego ładunku.


O tym, jak kształtować się będzie cena transportu niskopodłogowego w dużej mierze decyduje masa ładunku. Im ten będzie cięższy, tym wyższy będzie koszt przewozu. Jest to ściśle związane z koniecznością zastosowania dodatkowych wzmocnień, a także wyższego zużycia paliwa, podczas przewozu maszyn, pojazdów i urządzeń, których masa przekracza 10 ton.


Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę przewozu jest długość trasy. Im dłuższy odcinek obejmuje transport, tym cena przewozu będzie wyższa. Jest to ściśle związane z rzeczywistymi kosztami ponoszonymi przez firmy świadczące usługi przewozu niskopodłogowego.


Transport niskopodłogowy zapewnia znacznie wyższą stabilność, niż przewozy z wykorzystaniem naczep i platform o klasycznych wysokościach. Dlatego jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie przewożonego ładunku, nie powinieneś oszczędzać na profesjonalnym transporcie.Opłata tylko za kilometry ładowne


Firmy świadczące usługi przewozu niskopodwoziowego starają się wyjść naprzeciw potrzebom Klientów. Właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie w swoich kalkulacjach opłatę wyłącznie za kilometry ładowne. W ten sposób Klienci nie muszą się obawiać wysokich kosztów związanych z dojazdem specjalistycznych pojazdów na teren placu budowy czy gospodarstwa rolnego.Transport niskopodłogowy – cena


Koszt usługi transportu niskopodłogowego uzależniony jest od szeregu czynników. Właśnie dlatego tak trudno jest uzyskać jedną, uniwersalną wycenę realizacji zamówienia. W naszej firmie dokładamy najwyższych starań, aby usługa przewozu niskopodłogowego była możliwie jak najbardziej dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Dążymy do zapewnienia kompleksowego wsparcia, w możliwie niskiej cenie, przy utrzymaniu najwyższej jakości realizacji.
Dostawcy rozwiązań dla usług transportowych